Ezek az alkalmazások nyilvánvalóan nem helyettesíthetnek egy igazi nyelvkurzust, vagy egy magántanárral való felkészülést, de kiegészíthetik tudásunkat egy olyan eszköz segítségével, amit napi szinten használunk.
- Duolingo: Reklámmentes, játék alapú, közösségi alkalmazás, melyben lehetőség van magyar nyelven is angolul tanulni. A játékos alapot az adja, hogy minden nyelvtanulónak három élete van a játszmában és nyomon követheti teljesítményét különféle kitüntetésekkel, amiket a játék ad.
A közösségi rész abból adódik, hogy az alkalmazás összekapcsolható a Facebook- és Google-fiókokkal, így a több mint 20 millió felhasználó kommenteket is írhat és versenyezhet ismerőseivel. A felhasználók létező szövegeken is gyakorolhatják a tudásukat, gyakorolva ezzel a fordítást.
A Google Play oldalon található ismertető szerint a 34 óra Duolingozás egy egyetemi félév alatt megszerzett tudásnak felel meg.Forrás: techwithkids.com
- LearnInvisible: Ez egy magyar fejlesztésű, a nyelvtanulást szintén játékos alapokra helyező applikáció. Lényege, hogy az általunk választott kategória szerinti kis képeket mutat és a nyelvtanulóknak ezekből kell kitalálniuk az adott szót. Ha ez nem sikerül, akkor megnézhetnek egy nagyobb részt a szóból, vagy akár az egész szót is. A tanuló felveheti és visszahallgathatja saját kiejtését. A program ki is kérdezi az újonnan elsajátított szavakat olyan módon, hogy a jelentés képét és a szó homályos körvonalát jeleníti meg, amit "párátlaníthat" a használó, ha nem boldogul a megfejtéssel. A LearnInvisible ezen kívül összegyűjti azokat a szavakat, melyek korábban problémát okoztak, és ezek bármikor lejátszhatóak.
Hátránya, hogy kizárólag Apple mobileszközökre tölthető le ingyenesen.Forrás: appramagyar.hu - Anki: A papíralapú szókártyákat sokan ismerik és használják, az Anki azonban elektronikus szókártyákat alkalmaz és a hosszútávú memóriát stimulálja. Azon az elven alapul, hogy könnyebben megjegyezzük a szavakat, ha hosszabb idő alatt néhányszor, mint ha rövidebb idő alatt sokszor ismételjük. A szókártyákat bizonyos időközönként újra megmutatja az applikáció. Az Ankival nem csak szavakat, hanem kifejezéseket és mondatokat is lehet tanulni.
Forrás: italki.com - Babbel: Hasonló az előbb említett szókártyás módszert alkalmazó Ankihoz, a szókártyák mellé példamondatokat is kapunk és interaktív módon gyakorolhatjuk az elsajátított szavakat/mondatokat. A kiejtés bevésődéséhez az app felolvassa a szavakat, de saját kiejtésünket is fejleszthetjük a beszédfelismerő technológia segítségével.
Forrás: topapps.net
Igaz, hogy nem mobilapp, de érdemes még az egyik legnagyobb online közösségi nyelvtanuló oldalt megemlíteni, ez a LiveMocha. Célja egy nyelvtanuló közösség létrehozása azáltal, hogy a tanulók rövid videókat néznek meg és sajátítanak el, majd ezt gyakorolják anyanyelvi felhasználókkal együtt. A LiveMocha-nak több mint 6 millió felhasználója van, ezzel az egyik legnagyobb online nyelvtanulási közösség.
Forrás: makeuseof.com |
/Források:
eduline.hu
eduline.hu
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése